Velký Gatsby

Home / Program / Velký Gatsby
Instagram
Instagram
Instagram
FB stránka
Slider

VELKÝ GATSBY – VYPRODÁNO!

Program teprve upřesníme

Inscenaci Velký Gatsby čeká poslední uvedení. Její derniéra zároveň slavnostně zakoční letošní festival Olomoucké nejen shakespearovské léto a rozloučení proběhne ve velkém stylu!

Přijďte si s námi zažít hollywoodský večírek podle F. S. Fitzgeralda. Takový ten večírek, kdy šampaňské teče proudem a tancuje se na stolech. Takový ten večírek, jaké pořádá ten tajemný pan Gatsby ve svém luxusním sídle. Nebudou chybět žonlgéři, plivači ohňů ani tanečnice. Velkolepé rozloučení s naší inscenací bude zlatým hřebem festivalu a proběhne  ve středu 19. srpna od 20 hodin na parkánu Uměleckého centra UP. 

Pro dokreslení atmosféry se můžete obléct do hollywoodského retrostylu, vezměte si boa a cylindry a přijďte si s námi užít jedinečnou derniéru.

Jedno z nejuznávanějších děl americké literatury 20. století ve zpracování Divadla Tramtarie. Miliony dolarů, osudová žena, láska, zločin i zrada, to vše a mnohem víc ve slavném příběhu F. S. Fitzgeralda.

Překlad: Lubomír Dorůžka / Autor adaptace a režie: Vladislav Kracík / Dramaturgie: Kateřina Menclerová / Scéna: Hynek Petrželka / Realizace a výroba scény: Jiří Krliš, Adéla Szturc / Kostýmy: Adéla Szturc, Tess Tylová / Hudba: Dalibor Eimut / Choreografie: Eliška Holčapková / Bojové scény: Daniel Bodlák / Light design: Aleš Hejral / Sound design, zvuk: Rikki Beran / Světla: Aleš Hejral / Světla: Rikki Beran / Plakát: Markéta Rosendorfová / Fotografie: Andrea Simper, Jan Procházka / Trailer: Lukáš B. Citnar

Hrají:
Jay Gatsby: Václav Stojan
Daisy Buchananová: 
Barbora Šebestíková
Tom Buchanan: 
Vít Pištěcký
Nick Carraway: 
Miroslav Černý
Jordan Bakerová: 
Dominika Hrazdílková
Catherinne:
Jana Posníková, j.h.
Myrtle: 
Tereza Toth Čápová
John Wilson:
Jan Ťoupalík, j.h.
Mike: 
Marek Zahradníček
Hlas vyšetřovatele: 
Rikki Beran

Premiéra: 8. 4. 2018 2017 v 19:00
Délka představení: 2h 30 min včetně přestávky

Nositele autorských práv k dílu zastupuje DILIA, divadelní, literární, audiovizuální agentura, o.s., Krátkého 1, Praha.

Láska za koronu

začátek: 19:00

Zařazujeme pro velký zájem diváků

Open -air romantická komedie z doby koronavirové. S nadhledem, humorem i laskavostí vyprávíme příběhy lidí, jako jsme my, žijící v této nelehké době. Jedna z posledních repríz!

Kabaret nahatý Shakespeare

začátek: 19:00

Megahit opět open-air

Pět v jednom aneb Pět nejslavnějších tragedií Williama Shakespeara v jedné divadelní komedii. Všechno, co jste chtěli vědět o Shakespearovi a báli jste se zeptat.

Po stopách něžného muže

začátek: 19:00

Divácky úspěšná letní komedie

Komedie o hledání romanticky založených mužů, jejichž existence nebyla nikdy zcela prokázána. Oblíbená komedie Vladislava Kracíka. V hlavní roli tři muži a jeden velký problém: Ženy!

Kabaret nahatý Shakespeare

začátek: 19:00

Přidané představení

Pět v jednom aneb Pět nejslavnějších tragedií Williama Shakespeara v jedné divadelní komedii. Všechno, co jste chtěli vědět o Shakespearovi a báli jste se zeptat.

O pračlovíčkovi

začátek: 10:00

Pohádka s doprovodným programem

Báječný výlet do světa dinosaurů, dinosauřic, ptakoještěrů a ptakoještěrek. Veselé vyprávění o tom, jak pračlovíček musel objevit, k čemu je dobrý oheň a nebo jak vyzrál nad tyranosaurem. V případě deště pohádku odehrajeme v prostoru atria v budově Konviktu.

Láska za koronu

začátek: 17:00

Rodinné představení

Open-air romantická komedie z doby koronavirové. S nadhledem, humorem i laskavostí vyprávíme příběhy lidí, jako jsme my, žijící v této nelehké době. Předposlední repríza!

Pohádky o mašinkách

začátek: 10:00

Pohádka s doprovodným programem

Divadlo Tramtarie uvádí veselé vyprávění o mašinkách malých i velkých, nezbedných i statečných ale i tak trochu nafoukaných. Pohádky pro kluky a holky, co se nebojí jezdit tunelem. V případě deště pohádku odehrajeme v prostoru atria v budově Konviktu.

Herci na ležáka

začátek: 19:00

Zbrusu nové stand-up výstupy

Vaši oblíbení herci z Divadla Tramtarie a Moravského divadla spojí své síly a představí se v jedinečných stand-up výstupech. Připravte si bránici a užijte si zábavu s herci, jak je neznáte.

O popleteném kouzelníkovi

začátek: 15:00

Pohádka s doprovodným programem
Program začíná již ve 13 hodin!

Byl nebyl jeden kouzelník, jmenoval se Fanda a byl to ten… nejhorší kouzelník na světě. No ano, slyšíte dobře! Tedy ne, že by neuměl vůbec kouzlit, to zase ne, jenom jaksi vždycky vykouzlil něco jiného. V případě deště pohádku odehrajeme v prostoru atria v budově Konviktu.

17 Láska za koronu DERNIÉRA

Láska za koronu

začátek: 19:00

Zařazujeme pro velký zájem diváků

Open -air romantická komedie z doby koronavirové. S nadhledem, humorem i laskavostí vyprávíme příběhy lidí, jako jsme my, žijící v této nelehké době. Poslední repríza!

19 Velký Gatsby DERNIÉRA / VYPRODÁNO!

Velký Gatsby

začátek: 20:00

Loučíme se s inscenací

Miliony dolarů, osudová žena, láska, zločin i zrada, to vše a mnohem víc ve slavném příběhu F. S. Fitzgeralda. Derniéra proběhne v hollywoodském stylu, můžete zvolit retro slavnostní styl oděvu.